Na Zielonej Szkole „w Pamiętniku”

W dniach 20-22 maja uczniowie klasy 4 i 5 wybrali się na wycieczkę do doliny Noteci do pięknej agroturystyki „w Pamiętniku”. Wyjazd rozpoczęliśmy zbiórką pod szkołą o godzinie 6:00, po czym ruszyliśmy w 3-godzinną podróż. Na miejscu po zakwaterowaniu w pokojach czekały na nas warsztaty z malowania kamieni, ruch na świeżym powietrzu i pyszny obiad. Po południu przejechaliśmy się starym samochodem wieloosobowym do nie istniejącej już dziś wioski, gdzie zwiedzaliśmy ruiny szkoły, kościoła i stary cmentarz. W międzyczasie korzystaliśmy z dostępnego terenu i sprzętu sportowego. Po kolacji zagraliśmy w podchody.
Dzień drugi rozpoczęliśmy śniadaniem i mini olimpiadą sportową, po której przejechaliśmy się bryczką. Najedzeni obiadem udaliśmy się na spacer wokół jeziora, rozwiązując po drodze quiz. Po powrocie czekało na nas strzelanie z wiatrówki do celu. Odwiedził nas również Pan przyrodnik, który opowiadał ciekawe historie o rogach, porożach, pokazał największą żabę w Polsce. Mogliśmy zobaczyć skóry różnych zwierząt. Wieczór zakończyliśmy wspólnymi zabawami przy ognisku.
Trzeciego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu udaliśmy się do Mniszek do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, gdzie mieliśmy okazję cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak pracowali dawni rzemieślnicy oraz jakich narzędzi używali na co dzień. Na koniec wykonaliśmy własne ryczki, które zabraliśmy do domów. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obowiązkowy posiłek w McDonaldzie. Szczęśliwi i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domów, czekając na następne wycieczki.